Innym problemem mogą być orzechy. Sporadycznie, po ich dodaniu, może pojawić się gorzki posmak, który trudno będzie wyeliminować dodatkiem miodu czy rodzynek. Co zrobić, aby do tego nie dopuścić i aby smak naszej masy nie był po prostu gorzki? Wystarczy namoczyć migdały i orzechy w wodzie. Następnie trzeba ściągnąć skórkę z nich lub podprażyć je na suchej patelni. Dzięki temu skórka szybciej zejdzie z miąższu. Tak zabezpieczymy masę przed gorzkim posmakiem.Dlaczego masa makowa odchodzi od ciasta?
Przygotowanie dobrej masy makowej to klucz do sukcesu. Jednak nie zawsze udaje się tak, aby całkowicie przywierała do ciasta i nie odchodziła od jego płatów. Przyczyną tego jest najczęściej zbyt sucha konsystencja. Należy odpowiednio przygotować proporcje bakalii suchych i mokrych, aby mogły stanowić całość. Przy 500 g masy makowej, połowę stanowi mak, 1/4 bakalie, w tym orzechy i suszone owoce oraz kolejną część miód.
Podczas zwijania makowca, warto pamiętać, aby delikatnie dociskać masę w trakcie rolowania. Dobrym patentem jest wysmarowanie płatu ciasta drożdżowego masłem przed nałożeniem masy makowej. Po zwinięciu, przełóżcie je na papier do pieczenia i owińcie. To zapobiegnie pękaniu ciasta podczas pieczenia i rozwarstwianiu się masy. W cieście drożdżowym można też wykonać niewielkie nakłucia igłą, aby para mogła swobodnie uchodzić podczas pieczenia.
Yo Make również polubił
3-składnikowe puszyste ciasto jogurtowe
Czekoladowa panna cotta: Prosty deser z nutą elegancji
🍰 Miodownik Karmelowe Tiramisu 🍰
Medaliony z mleka w proszku