
Zacznij wyrabiać masę mięsną pod kotlety mielone. Ja mieszam masę dłońmi, ponieważ tak jest mi najwygodniej i widzę oraz czuję, czy masa jest dokładnie wymieszana. Masę mięsną mieszam tak przez przynajmniej pięć minut, aż będzie idealnie jednolita. Sprawdzam, czy mogę z niej uformować kotleta, który zachowa kształt i nie “rozleje” się i dopiero wtedy decyduję, czy dodać bułkę tartą. Zazwyczaj dodaję do masy nie więcej niż dwie łyżki dobrej jakości bułki tartej. To bardzo ważne, by nie dodać do masy za dużo bułki tartej.
Gdy jestem już zadowolona z konsystencji masy, próbuję jak smakuje. Wiem, że wiele osób boi się jeść surowe mięso, dlatego też nie nalegam, by sprawdzać czy smak jest odpowiedni. Zazwyczaj nie doprawiam już masy. Przy podanych przeze mnie proporcjach składników jestem zadowolona ze stopnia doprawienia masy pod mielone.

Z masy pod mielone formuj kotlety. Jeden kotlet ważył u mnie około 90-95 gramów. Masę podzieliłam zatem na osiem kotletów. Każdego kotleta formowałam w dłoni na idealną kulkę, którą następnie lekko wydłużałam i spłaszczałam. Jeśli kawałki cebuli znajdują się na wierzchu kotleta i boisz się, że odpadną podczas smażenia, to delikatnie wciśnij je palcem wgłąb masy i ponowienie nadaj odpowiedni kształt pod kotleta.
Yo Make również polubił
🌸 Sekret Orchidei: Co Się Dzieje Po Odcięciu Łodygi? 🌿
Ciasto Biskup
Makowiec z musem jabłkowym
Przepis na Pyszne Pączki