Ciasto odwiń z folii i odetnij około 1/3. Resztę odłóż na bok i przykryj bawełnianą ściereczką, by ciasto nie obsychało. Odcięty kawałek ciasta rozwałkuj nie za cienko, (ciasto nie powinno być tak cienkie, jak do tradycyjnych pierogów) na stolnicy lub na blacie lekko oprószonym mąką. Przy pomocy wykrawaczki o średnicy około 12 cm wycinaj okrągłe placki pod pierogi (placki mają być spore, zatem poszukaj do wycinania wygodnej miseczki o większej średnicy). Sama użyłam szklanej miski do przystawek.
Porada: Chinkali szykowałam z krążków o średnicy 12 cm, ale można też zrobić nawet nieco większe pierogi. Wyjdzie ich wówczas trochę mniej i zapewne będą się tez odrobinę dłużej gotować.
Na środek każdego placka nakładaj około jednej łyżki farszu mięsnego. W zależności od tego jaką masz wprawę w lepieniu pierogów, staraj się dawać do środka jak najwięcej farszu. Chinkali można lepić na kilka sposobów. Ostatecznie powstać ma zamknięta sakiewka. Tradycyjnie łączy się pieroga tworząc zakładki zachodzące jedna na drugą, aż zamknie się pieroga w sakiewkę. Zazwyczaj jednak łączę ciasto z przeciwnych stron, a następnie jeszcze boki i zamykam pieroga w szczelną sakiewkę.
Yo Make również polubił
Racuchy Jabłkowe z Jogurtem
Krokiety z cukinią, pieczarkami i żółtym serem
Aromatyczne Spaghetti z Kurczakiem, Szpinakiem i Suszonymi Pomidorami
Jak dbać o rośliny doniczkowe – Praktyczne porady