Do picia zakwasu buraczanego nie trzeba specjalnie namawiać nikogo, kto jest świadomy jego właściwości. Zakwas z buraka siostry Anastazji różni się kilkoma detalami od innych znanych wam przepisów. Siostrzana receptura zawiera mniej wody na ilość buraków, a jednocześnie podobną ilość soli. Prym wiodą tu oprócz soli i czosnku 2 przyprawy. To idealny koncentrat do rozcieńczenia domowym wywarem warzywnym.
W tym artykule:
- Zakwas z buraków do picia i na barszcz s. Anastazji – czym się wyróżnia?
- Zakwas z buraka – przepis siostry Anastazji
- Dlaczego warto pić zakwas buraczany?
- Co zrobić z burakami z zakwasu?
Zakwas buraczany to nie tylko baza do świątecznego barszczu. To także zdrowy napój, który warto mieć pod ręką przez cały rok. Zakwas z buraka siostry Anastazji wyróżnia się intensywnością smaku i jest prosty w przygotowaniu, a przy okazji – naturalnie wzmacnia nasz organizm. To idealna baza na Wigilię i napój prozdrowotny na co dzień, z kilku powodów.
Zakwas z buraków do picia i na barszcz s. Anastazji – czym się wyróżnia?
Przepis siostry Anastazji na zakwas z buraków do picia i na barszcz to coś więcej niż tylko standardowy sposób na fermentację. Intensywny smak, mocno czerwony kolor i piękny zapach – to właśnie charakteryzuje ten zakwas. Co go wyróżnia?
- liście laurowe – to jeden z tych składników, które potrafią naprawdę zmienić aromat zakwasu. Dzięki nim całość nabiera głębszego, bardziej ziołowego smaku.
- ziele angielskie – parę kuleczek ziela angielskiego dodaje nieco pikanterii, a także sprawia, że zakwas jest bardziej aromatyczny.
- piętka chleba na zakwasie – taki dodatek przyspiesza proces fermentacji. Ważne, żeby chleb był na zakwasie, bez konserwantów – najlepiej własnej roboty.
- ilość buraków na ilość wody – siostra używa nieco innej proporcji niż w klasycznych przepisach. Stosuje ona 1 kg buraków na 3 szklanki wody. Dzięki temu zakwas z buraka do picia i na barszcz jest bardziej skoncentrowany, a smak intensywniejszy niż w typowych przepisach, gdzie wody jest więcej.
- sól – siostra Anastazja używa 1 łyżeczki soli na 3 szklanki wody. To nieco inne proporcje niż te, które znajdziecie w większości przepisów (gdzie na 1 litr wody dodaje się 1 łyżeczkę soli).
Yo Make również polubił
10 minut ślimaków z cukrem cynamonowym i są zjedzone w mgnieniu oka
„Brioszka z Kremem i Rodzynkami: Przepis na Kruche Ciasto Pełne Smaku”
Woda imbirowa: Najzdrowszy napój na spalenie całego tłuszczu na brzuchu, szyi, ramionach, plecach i udach! Przepis znajduje się tutaj:
Rolada z Białej Czekolady z Malinami i Pistacjami